Ekonomi

LiveRamp hisseleri üçüncü çeyrek kazanç raporunun ardından düştü

LiveRamp’ın (RAMP) hisseleri, ortalama analist tahminlerini aşan son üç aylık mali performansının açıklanmasının ardından Cuma günü %10’dan fazla düştü.

Şirket, üçüncü çeyrekte hisse başına 0,47 dolar kazanç bildirdi; bu, mali analistlerin hisse başına 0,40 dolar tahmininin 0,07 dolar üzerindeydi. Çeyrek geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre %10 artışla 172,54 milyon dolarlık öngörülen gelirin üzerinde, 174 milyon dolar olarak açıklandı.

Şirketin aboneliğe dayalı hizmetlerden elde ettiği gelir, önceki yılın üçüncü çeyreğine göre %5 artışla 132 milyon dolara ulaşırken, pazar yeri ve diğer hizmetlerden elde edilen gelir ise %29 artışla 42 milyon dolara yükseldi.

LiveRamp İcra Konseyi Lideri Scott Howe, “Bu çeyrekte hem gelir hem de faaliyet geliri tahminlerimizi aşarak mali hedeflerimizi aştık” dedi. “Satışlarımız bu çeyrekte artmaya devam etti ve güçlü pazar talebini ve etkili satış stratejilerini yansıtan önemli sayıda yeni müşteri edindiğimiz bir çeyrek daha geçirdik.”

Dördüncü çeyrekte LiveRamp gelirlerinin 158 milyon dolar ile 162 milyon dolar aralığında olmasını beklerken, düzeltilmiş işletme gelirinin 13 milyon dolar ile 14 milyon dolar arasında olması bekleniyor.

2024 mali yılına bakıldığında LiveRamp, gelirlerin 646 milyon dolar ila 650 milyon dolar aralığında olacağını ve düzeltilmiş işletme gelirinin 102 milyon ila 103 milyon dolar aralığında olacağını öngörüyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberorhaneli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu