Haber

Mersin’de Kadınlar Tribünleri Doldurdu

Mersin’de 122 karşılaşmanın oynandığı köy futbolu turnuvasının final maçında kadınlar tribünleri doldurdu. Maça bazı anneler bebekleriyle gelirken, yarışmaya 70’li yaşlarındaki bastonlu kadınların da ilgi göstermesi dikkat çekti.

Erdemli ilçesinde gelenek haline gelen ve 18 yıldır devam eden futbol turnuvasına bu yıl 42 köy ve mahalle takımı ile binin üzerinde futbolcu katıldı. Erdemli Belediyesi’nin desteğiyle Kaymakamlık koordinasyonunda düzenlenen ve iki ay boyunca devam eden turnuvada 122 maç oynandı. İlk günden bu yana çekişmeli geçen turnuvanın finali olan 122. müsabakada Kayacı ve Karakeşli takımları çıktı. Çoğunluğu kadın olmak üzere yaklaşık 8 bin taraftar Kayacı Sosyal Tesisleri’ni doldurdu. Tribünlere sığamayan bazı taraftarlar ise maçı kayalar, araba sandıkları ve saha çevresinde izleyerek takımlarına destek verdi. Bazı anneler bebekleriyle gelirken, maça 70’li yaşlarındaki kadınların da ilgi göstermesi dikkat çekti. 1-1 berabere devam eden maçın ikinci yarısında hakem penaltı noktasını gösterince Karaeşli ekibi itiraz ederek maçtan çekildi. Bunun üzerine Kayacı Futbol Takımı turnuvanın şampiyonu oldu. Erkeklerin arasında sahada ve tribünlerde zaman zaman gergin anlar yaşansa da, grupların kadın taraftarları maç boyunca tezahürat yaparak sevinç gösterisinde bulundu.

Turnuvanın şampiyon kadınları

Turnuvayı başından beri takip ettiklerini belirten Nazife Evdilek, “Turnuvanın şampiyonu kadınlar. Dostluk, nezaket, gençlerimiz kazansın.” Köylerinin çocuklarına destek olmak için geldiklerini söyleyen diğer kadınlar ise kendilerinde bir hareketlilik yaşandığını dile getirdi.

67 yaşındaki Şerife Cücü, “Bütün maçları izliyorum. Milli takımdayım. Burada köyümün takımına da destek veriyorum. İnşallah kupa bizim olur.” Şahsen 3 oğlunun kadroda olduğunu heyecanla anlatan Cüce, kupayı kazanmak istediklerini söyledi. Maça 2,5 aylık bebeğiyle geldiğini belirten İkram Cücü, kaleci olan eşine de destek verdiklerini söyledi.

Turnuvadaki coşkunun görülmesi gerektiğini söyleyen Fazilet Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Milli maçlarda böyle bir coşkunun olmadığını düşünüyorum. 122 karşılaşmadan yüzlerce sporcumuzun katıldığı müsabakanın sonuna geldik. 42 ilçede kadınlarımız ve gençlerimizin bir araya geldiği sporun birleştirici gücünün en büyük örneğini yaşıyoruz.” . – MERSİN

hozathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu