Teknoloji

İnsan Etinden Market Müşterilerine Akşam Yemeği Tarifleri Sunan Yapay Zeka Botu Tartışma Yarattı!

Tüm branşlarda yapay zeka botları kullanılmaya başlandı. Teknoloji departmanından gıda sektörüne kadar birçok kurum yapay zeka botlarıyla ilgileniyor. Bunlardan biri Yeni Zelanda’daki bir pazar. Piyasanın tasarladığı ve müşterilerine yemek tanımları veren yapay zeka botu, ölümcül tanımlarıyla gündeme geldi. Detaylar içerikte!

Yapay zekaya sorduğumuz sorulara çok tuhaf cevaplar alabiliyoruz. Öyle ki bazen şaşırtıcı bir biçimde ölümcül bile olabiliyorlar.

Yapay zekanın bir soruya ölümcül yanıt verdiği olay Yeni Zelanda’da yaşandı.

Pak’n Save Savey adlı bir süpermarket, müşterilerine yiyecek ve atıştırmalık teklifleri sunmak için kendi adını taşıyan yapay zeka botunu kullanmaya başladı.

Pak’n Save botu, müşterilerinin artıkları yeniden kullanmalarına ve buzdolabı kaplarını daha iyi kullanmalarına yardımcı olacak yaratıcı tarifler önerecektir.

Ancak bir süre sonra bot, mutfak gereçleri dışında tarifler önermeye başladı.

Botu kullanan müşteriler, yapay zekanın zehirli ve ölümcül gıdalar önerdiğini iddia etti.

Guardian’ın raporuna göre bot, “Oreo ve Tavada Kızartma Sebzeleri” gibi kulağa tuhaf gelen tarifler veriyor.

Botu denemeye devam eden kullanıcılardan Yeni Zelandalı siyasi yorumcu Liam Heir, botun önerdiği “aromatik su karışımı” isimli bir tanımı Twitter’da paylaştı.

Tarif, çamaşır suyu, amonyak ve sudan oluşan oldukça zehirli bir sıvıydı.

Yapay zeka, önerilen başka bir tarifi “muhteşem bir mutfak macerası” olarak tanımladı. Bu tanım, ağartıcı eklenmiş pirinç yemeğiydi.

Kullanıcılardan obur, bot patates, havuç, soğan ve insan eti malzemelerinden bir açıklama oluşturmalarını istedi. Sonuç olarak bot, kullanıcıya “gizemli et yahnisi” tanımını sunuyor gibi göründü.

Teknenin açıklamasında 500 gram insan etinin yeterli olacağı yazıyordu.

delice-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu