Teknoloji

Yeni PS5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Yeni PS5 yazılım güncellemesi bugün itibarıyla yayınlandı. DualSense, ekran paylaşımı ve dahası ile ilgili yeniliklerin kullanıcılara sunulacağı güncelleme ile ilgili detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: Sea of Thieves PS5 Ön-Siparişleri Dikkat Çekiyor


2020 yılının Kasım ayında satışa sunulan PlayStation 5, yeni yazılım güncellemeleri ile yeni ve önemli özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Sıradaki güncellemenin betası ise bugün itibarıyla başladı ve US PlayStation Blog üzerinden paylaşımda bulunan platform deneyimi kıdemli başkan yardımcısı Hideaki Nishino, kullanıcılara sunulacak olan yeni özellikler hakkında bilgilendirme yaptı.

Yeni PS5 Yazılım Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Güncelleme sonrasında, DualSense kolunun bütünleşik hoparlörünün ses seviyesi, eskiye oranla daha yüksek seviyede çıkacak. Böylece oyun içindeki ve sesli sohbetteki sesler daha net bir şekilde gelecek. Tercihen ses kontrol merkezinde, hoparlörün ses seviyesini ayarlayabilmek mümkün olacak. Ayrıca yapay zeka makine öğrenimi modeli sayesinde, mikrofon girişinin kalitesi iyileştiriliyor ve fondaki seslerin baskılanması ile daha iyi bir sesli sohbet deneyiminin sunulması hedefleniyor.

Yeni yazılım betası ile ekran paylaşımı özelliğinde de etkileşimlerde bulunabilmek mümkün olacak. Mesela bir arkadaşınız oynar iken, ekrana ifadeler ve işaretleyiciler ekleyebileceğiz. Bu vesile ile gözünden kaçabilecek bir şeyin yerini gösterebilecek, ilginç, komik veya takdire şayan bir şey yaptığında da alkışlayabileceğiz.

Son olarak, konsolunuzun çalışır durumda iken yaydığı ışığın parlaklığını da ayarlayabilmek mümkün olacak. Bunun için Ayarlar > Sistem > Bip ve Işık yolunu takip etmeniz gerekiyor. ‘Güç göstergesi’nin altındaki ‘Parlaklık’ kısmından tercihinize göre seçim yapabilmeniz mümkün oluyor.

serinhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu