Ekonomi

Twitter Türkiye’de bazı içerikleri engelledi

Türkiye’de seçime bir gün kala Twitter’da bazı içeriklerin engellenmesi kararı alındı.

Twitter’dan yapılan açıklamada, Twitter’a erişimin engellenmesine ilişkin mahkeme kararları uyarınca ve Twitter’ın Türkiye’de kullanıma açık tutulabilmesi için Türkiye’de bazı içeriklere erişimin engellendiği belirtildi.

Açıklamada, ilgili hesap sahiplerinin bu işlemlerle ilgili bilgilendirildiği belirtildi. Ayrıca engellenen içeriğin dünyanın geri kalanında erişilebilir olmaya devam edeceği açıklandı.

Sosyal medya yönetmeliği Nisan ayında Resmi Gazete’de yayımlandı.

Nisan ayında yürürlüğe giren sosyal medya yönetmeliğinde, Türkiye’den günlük erişimi 1 milyonu aşan sosyal ağ sağlayıcılar, kendilerine bildirilen içeriklerin kaldırılması ve/veya erişimin engellenmesi kararlarının uygulanması ve yapılacak başvurular kişiler tarafından yapılmış, Türkçe hazırlanmış, istatistiksel ve kategorik bilgileri içeren, 6 ayda bir. bildirmek zorunda kaldı.

Raporda, içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi kararlarının uygulanmasına ilişkin teknik altyapı, kişilerden başvuru alınması ve değerlendirilmesi, çalışanların nitelikleri ve kararları uygulayacak idari kapasite hakkında bilgiler yer alıyor. , uygulama dönemine ilişkin ayrıntılı süreç bilgileri ve kararların şekli ve coğrafi kapsamı, kişilerden gelen başvuru sayısı, süreçle ilgili kategorik ve istatistiksel bilgiler, türü, olumlu ya da olumsuz değerlendirilmesi, yanıtı, yargılananların ilişkileri gibi olumsuz yanıt verdiği, kararın süresi, adı veya idari makamlar tarafından gönderilen kararlara ilişkin kararı veren ve kararı gönderen makam, kararın gönderilme şekli, kararın türü, kararı destekleyen karar, kararların yerine getirilmesi için son tarihler hakkında kategorik istatistiksel bilgiler olacaktır.

narlidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu