Haber

Perinçek: Şimşek’in açıklamaları Babacan ve Davutoğlu’nun programı

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, “Çıkış Yolu” programında Ulusal Kanal Genel Müdürü Adnan Türkkan ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Az Temeloğlu’nun sorularını yanıtladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dönem teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin rasyonel zemine dönmekten başka çaresi yok” dedi.

Şimşek’in ekonomiPerinçek, değerlendirmelerini değerlendirerek, “Şimşek’in konuşması, Babacan’ın Ahmet Davutoğlu’nun uyguladığı ve Turgut Özal’ın 1980’de getirdiği programdır” dedi.

Perinçek, Mehmet Şimşek’in açıklamalarının Babacan ve Davutoğlu’nun programı olduğunu bir kez daha vurgulayarak, “Tayyip Erdoğan seçimi kazandı ama onun programı Davutoğlu ve Babacan’ın programıdır” dedi. ifadeleri kullandı. Perinçek, “Mehmet Şimşek manda sahiplerinin lideridir. Ön yargımız yoktu. Mehmet Şimşek’in açıkladığı program manda sahiplerinin programıdır. Uluslararası normlara uyacağız. Bu mandadır. Uyacağız.” ABD ve Dünya Finans Merkezi tarafından belirlenen kurallara göre.” sözlerini kullandı. Perinçek, bu programın Mehmet Şimşek’in değil Tayyip Erdoğan’ın programı olduğunu, çünkü Şimşek’in Erdoğan’ın izni olmadan bu açıklamaları yapamayacağını vurguladı.

Perinçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki yemin törenine ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Göreve Başlama Törenine de katıldı.

turgutlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu