Haber

Oyuncu Özlem Balcı, MHP Muğla 1. Sıra adayıdır.

mpMilletvekilliği için kesin aday listesi açıklandı. mpMuğla’nın 1. sıradan aday gösterdiği bir isim dikkatlerden kaçmadı.

OYUNCU HASRET BALCI MHP’DEN ADAYLAR

Fethiyeli oyuncu Özlem Balcı MHP Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı oldu. 80’ler dizisinde canlandırdığı Yıldız karakteriyle adından söz ettiren Özlem Balcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı Reis filminde Emine Erdoğan’ı canlandırmıştır.

ÖZLEM BALCI KİMDİR?

Özlem Balcı, 25 Mart 1984’te Fethiye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fethiye’de yaptı. Öğrenciyken çalışmaya başladı. Lisede yerel kanallar olan F Radio & TV’de DJ’lik yaptı. aynı kanalda haberler Spiker, metin yazarı ve haber muhabiri olarak çalıştı. Bizim Köyde Özlem programının sunuculuğunu ve Sabah Şekeri programının yönetmenliğini yaptı. Özlemce adlı kendi programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Muğla’nın yerel kanallarından Şah TV’de spikerlik yaptı. Çeşitli misyonları için ödüller kazandı. 2001 yılında Çankaya Üniversitesi İ.İ.BF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Tatillerde Fethiye’de bir tatil köyünde çocuk animasyonu ve halkla ilişkiler alanlarında çalıştı. Çalıştığı kurum bünyesinde animasyon faaliyetlerinde İngiliz tiyatro oyunlarını ortaya koyarak yönetmenlik yaptı. Çeşitli alanlarda dersler verdikten sonra üniversite eğitiminin üçüncü yılında okulu bırakarak MSM’de tiyatro eğitimi almaya başladı.

SİNEMA VE TV dizileri

Balcı oyunculuk kariyerine küçük rollerle başlamıştır. Televizyona 2006 yılında Art Sokakalr dizisinde Makbule karakteri ile adım attı. 2007-2008 yıllarında Doktorlar dizisinde “Aslı” karakterini canlandırdı. “Kalbe Ruj” dizisinde “İnci” karakterini ve Hepsi1 dizisinde “Özlem” karakterini canlandırdı. 2008-2009 yıllarında Akasya Durağı, Ece, Yalancı Romantik, Yol Arkadaş, Zülfikar, İpsiz Recep, Ah Kalbim ve Unutulmaz dizilerinde rol almıştır. İlk sinema deneyimini bire bir yılların ortasında “Muhteşem Casus K9” filmiyle yaptı. 2010 yılında Umut Yolcuları dizisinde “Deniz” karakterini, 2011 yılında ise Canan dizisinde “Elif Öğretmen” karakterini canlandırmıştır. Sonraki yıl “Ateşin Düştüğü Yer” filminde “Asiye” karakterini canlandırmıştır. ve Siya Mem-u Zin filminde “Helin”. 2013 yılında 80ler dizisinde Kahveci Mesut’un eşi Yıldız karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Güçlü ve Fakir adlı TV filminde, 2015 yılında Merdiven Baba filminde rol almıştır.[1]2016 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan Reis filminde Emine Erdoğan’ı canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu