Haber

Katar, ABD ve İsrail, Gazze’deki insani duraklama ve rehineleri görüştü

Katar Başbakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ve İsrail istihbarat servisi Mossad Lideri David Barnea, Katar’ın başkenti Doha’da yaptıkları üçlü toplantıda, insani duraklama ve Gazze Şeridi’ndeki rehineler konularını ele aldı. Katar. .

Katar, İsrail ve ABD, Katar’ın başkenti Doha’da üçlü toplantı gerçekleştirdi. Katar Başbakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ve İsrail istihbarat servisi Mossad Lideri David Barnea’nın katıldığı toplantıda, Gazze Şeridi’ndeki insani duraklama, bölgeye insani yardım girişi ve rehinelerin serbest bırakılması tartışıldı. .

Toplantıya ilişkin bir kaynaktan yapılan açıklamada, Hamas’ın, Gazze Şeridi’ndeki çatışmaların 3 gün süreyle durdurulması ve daha fazla yardım girişi karşılığında 10 ila 20 sivil rehineyi serbest bıraktığı belirtildi. yakıt ve Hamas Gazze Şeridi’ndeki rehinelerin bir listesini teslim etti. Bunun tartışıldığı belirtildi.

Toplantı, Katarlı arabulucuların dün Hamas’ın siyasi ofisinden yetkililerle görüşmesi ve beklenen anlaşmanın ayrıntılarını tartışmasının ardından gerçekleşti. -DOHA

habermazgirt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu