Haber

İzmit Belediyesi, EYT işçilerinin tazminatlarını ödemek için arazi satma çabasında.

İzmit Belediyesi, EYT işçilerinin tazminatlarını ödemek için arsa satışı için çalışmalarını sürdürüyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Siyasi olsun olmasın toplumumuzun tüm katmanlarının bu konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini düşünüyoruz.”

EYT çalışanlarının tazminatlarını alabilmeleri için alınması düşünülen arsanın satış kararı, Cumhur İttifakı kümesinin ret oylarıyla İzmit Kent Konseyi’nden geçemedi. İşçilerin tazminatlarını alabilmeleri için yapıcı muhalefet yapılması gerektiğini savunan Başkan Hürriyet, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu ay İller Bankası belediyemizin payını yüzde 50 kesecek. AKP ve MHP meclis üyeleri EYT tazminatı ödeyelim diye arsanın satışına izin vermediler. EYT işçimiz tazminatını bekliyor. Bildiğiniz gibi İzmit Belediyesi. Harika Meclis bu konuyu acilen çözmek için ağustos ayında toplanıyor.Karar aldık ve meclisimizde bulunan siyasi partilerimizin İl Başkanlarını tek tek ziyaret edip konuyu anlatacağımızı söyledik.AKP ve MHP’yi aramamıza rağmen Kocaeli İl Başkanları randevu istedi maalesef henüz bir cevap alamadık.Böyle hassas bir konuda EYT işçilerinin tazminatını ödemek için arsa satmak zorunda kalıyoruz.Bu şart!Bizce toplumumuzun tüm katmanları Siyasi olsun olmasın bu konuda hassasiyet gösterilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu