Haber

İsrail güçleri Cenin’de 3 Filistinliyi öldürdü

İsrail güvenlik güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı yakınlarında 3 Filistinliyi öldürdüklerini duyurdu. Filistinli liderler saldırıyı kınadı.

Olayla ilgili açıklama yapan İsrail ordusu, Filistinli grubun saldırı yapmak üzere hareket halinde olduğunu ve araçlarda otomatik tüfekler olduğunu iddia etti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, güvenlik güçlerinin eylemini övdü ve “Bize saldırmaya çalışanlara karşı, nerede ve ne zaman olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi. Filistinli silahlı gruplar İsrail saldırısını kınadı ve ‘intikam’ sözü verdi.

‘GÜÇLÜ DİRENİŞLE SİGORTALARININ KARŞILIĞINI ALACAKLAR’

Hamas Sözcüsü, “Üç Filistinliyi öldüren düşman, suçlarının bedelini ödemekten kurtulamayacak” dedi. Gazze ve Batı Şeria’da faaliyet gösteren İslami Cihad örgütü, “Düşman, aptallığının ve terörizminin karşılığını güçlü bir direnişle ödeyecek” dedi.

Cenin Mülteci Kampı, Temmuz ayında İsrail ordusu tarafından gerçekleştirilen büyük bir askeri operasyona sahne oldu. Bölgede bu hafta sonu da yeni şiddet olayları yaşandı. Cuma günü, silahlı Yahudi yerleşimciler Batı Şeria’daki bir Filistin köyüne saldırdı. Saldırıda 19 yaşındaki Filistinli bir genç hayatını kaybetti. İsrail polisi iki yerleşimcinin gözaltına alındığını duyurdu. ABD de saldırıyı kınadı. Pazar günü Batı Şeria’da üç Filistinli genç öldürülmeden önce, bir Filistinli Tel Aviv’de bir İsrail güvenlik görevlisini öldürdü. (BBC Türkçe)

dikmenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu