Haber

İmamoğlu İBB adaylığını açıklayacak, Özgür Özel CHP’den desteklenecek

CHP’de ‘değişim’ ve ‘yenilenme’ tartışması kongre sürecine damgasını vururken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu “Hem önümüzdeki İstanbul seçimlerini hem de ilçe seçimlerini kazanmaya devam edeceğiz” Sözleri, “yönünü İBB’ye çevirdi” şeklinde yorumlandı. Kulislerde genel başkanlıkla ilgili net bir açıklama yapmayan İmamoğlu’nun İBB’ye devam edeceği konuşuluyor. Bu bağlamda İmamoğlu’nun “Önümüzdeki 10-15 gün içinde İBB Başkan adayı”tezlerin ortasında ortaya çıkaracak.

LİSTELENMEMİŞ

Cumhuriyet’in haberine göre “değiştiriciler” “İmamoğlu’nun desteğiyle kurultayda Grup Başkanı Özgür Özel’i aday gösterecekler” önerilir. Ancak İmamoğlu liderliğindeki sızan “online görüşme”ye katılan Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan, Muharrem Erkek, Selin Sayek Böke gibi isimlerin bu listede olmayacağı iddia ediliyor. Bu isimlerin tabandan ve seçmenden “Yıllardır partideler, değişim bu isimlerle mi olacak?” Yansımasını gördüğü için katılmayacağı belirtiliyor.

DELEGE DAĞILIMI KRİTİK ÖNEMLİDİR

İstanbul’un kongreye 196 delege verdiğini hatırlatan, “Bu 36 ilin sayısına eşittir. CHP’nin başı çektiği İstanbul’da ilçe teşkilatlarına baktığımızda İmamoğlu taraftarlarının önde olduğunu görüyoruz. Bu açıdan kongre zorlu geçebilir.” değerlendirmeler yapılır. Ayrıca, kadrolar “2018 yılında Muharrem İnce salondaki üyelerin desteği ile güzel bir başarıya imza attı. Üs ve delegeler karşı karşıya geldi. Bu kongrede ‘değişim’ söylemleri dikkate alınmazsa aynı atmosferle karşılaşabiliriz.”görüş bildirilir.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESI

caykara-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu