Haber

İbrahim Kalın’dan Mehmet Şimşek açıklaması: Kabinede olur, olmaz…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber’e katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecinde ötekileştirme kampanyası yürüttüğünü belirten Kalın, muhalefetin ders alması gerektiğini belirtti. Kurulacak yeni kabineyle ilgili de konuşan Kalın, Mehmet Şimşek için, “Kabine hayata geçer geçmez Mehmet Bey ekonomi politikalarımıza katkı sağlamaya devam edecek.”

Kalın’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BELKİ MERAL HAYIR HAKLIYDI: İlk defa 2 turlu bir seçim yaşadık. Türk siyasi tarihi açısından rekor bir oy alındı. Millet İttifakı’nın siyasi liderleri seçimi kaybetti. Kılıçdaroğlu, ikinci türü ötekileştiren bir kampanya yürüttü. Muhalefet ders almalı. Muhalefet hem Meclis’i hem de Cumhurbaşkanlığı’nı kaybetti. Vatandaşı küçük düşürücü bir dil kullanmamalılar. PKK’lıların destek açıklamasına muhalefet ses çıkarmadı. “Cahil”, “sürü” gibi ifadelerle aşağılamak yerine dönüp aynada kendine bakar. Belki Meral Hanım haklıydı. Hatırlarsanız Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşıydı. Masayı terk etmişti. Neden 3 gün sonra geldi, nasıl ikna oldu hala bilinmiyor.

MEHMET BEYFENDİ KATKILARINI SÜRDÜRECEK: İsim bileşimi herhangi bir biçimde olabilir. Cumhurbaşkanımız, yeni millette muadili olacak, Türkiye’nin Asrına yakışır, genç ve dinamik bir kabine kuracağını söylemişti. Şimşek, ofisten farklı olarak bu sürece her zaman destek vereceğini söyledi. Önümüzdeki günlerde daha da şekillenecek. Ancak kabine çıkar çıkmaz Mehmet Bey ekonomi politikalarımıza katkı sağlamaya devam edecek.

DÖNMELERİNİ İSTİYORUZ AMA: Suriye ile 3 değerli bahis var, terörle mücadele, mültecilerin evlerine dönüşlerinin sağlanması, anayasa müzakerelerinin ilerletilmesi ve rejim ile muhalefet arasındaki müzakerelerin sürdürülmesi. Doğal olarak bu insanların geri dönmesini istiyoruz ama onlar da insan. Bunu unutmamalıyız. Mültecilerin dönüşü için makul ve insani adımlar atacağız. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu