Ekonomi

EYT’liler maaşlarını ne zaman alacak? Çalışma Bakanı açıkladı

Son dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Ülke TV’de Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in Akşam Sayısı programında soruları yanıtlıyor. Bilgin’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Çözmemiz gereken dosyalar var. Taşeron işçi sorununu çözeceğiz. Refah devleti politikaları devam edecek.

Toplu sözleşme sürecine geçişte rahmetli Ecevit’in yeri çok değerli. Asgari fiyattan verginin kaldırılmasını da parti programına dahil etmişti ama yapamadı, biz şanslıydık.

EYT ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

(Maaşların temmuzda hatta eylülde takılacağı iddiaları) Şaka yapmıyorlar, değil mi? Bunu söyleyenler bilgisizlikten söylüyor. Para sorunu yok. Türkiye’nin kaynak sorunu yok.

Yaklaşık 1,5 milyon kişi başvurdu. Bu insanlara ödeme yapmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Dün gece bir fatura gönderdik. Bordrolu maaş işinde çalışan SGK çalışanımızın fazla mesailerini artırdık. Geceleri ve Cumartesi ve Pazar günleri çalışırlar.

Mart ayında başvuran herkes maaşını Nisan ayında alacak. Mayıs ayında başvuran herkes maaşını alacak. Adaylara maaşınızın hesabınıza yatırıldığı bilgisi verilir.

Asgari emekli maaşını da 7 bin 500 TL’ye çıkardık. Onlar da işleniyor. Para çekme işlemleri de yapılır.

TAŞERONLUK İŞÇİ YÖNETMELİĞİ

Taşeron işçinin işini yaptık ama yeterli zamanımız olmadı.

Kamudaki taşeronları planladık. Meclisin önümüzdeki haftadan itibaren çalışamayacağı bir dönemdeyiz. Evraklarımız önümüzde. Çalışmaların çoğunu tamamladık. Seçimden sonra olacağını düşünüyorum, çözeceğimiz bahislerden biri de bu.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI

Şehit yakınları, gaziler, dul ve yetimlerin maaşlarını asgari fiyat seviyesine getirdik. Yıllardır neden yapılmadığına şaşırdım. Biz düzenledik.

BAĞ-KUR üyeleri kendi işinin sahibi olan kişilerdir. O konuyla ilgili bir düzeltmeye ihtiyacım var.

TATİL BONUSLARI NE ZAMAN YÜKLENECEK?

Bayramdan önce ödeyeceğiz. Takvim belli.”

habererfelek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu