Haber

Eski Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’ın yargılanmasına devam edildi

Edirne’de Yunanistan’a kaçarken güvenlik güçlerince yakalanan eski Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’ın davasına devam edildi. Sanık Cankıymaz, oğluna kız istemeye gidebilmek için mahkemeden adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep etti.

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Nuri Cankıymaz ve avukatı katıldı. Mahkeme başkanı, bir önceki duruşmada talep edilen bilirkişi raporunun dava evrakları arasında yer aldığını belirtti. Duruşmada konuşan sanık Cankıymaz, dava dosyasında yer alan raporla ilgili ayrıntılı savunma yapmak için süre istedi. Bir süredir ev hapsinde kaldığını ve bu durumun sosyal hayatını olumsuz etkilediğini söyleyen sanık Cankıymaz, sorguya çekilebilmek için “evden çıkmamak” şeklinde adli kontrol tedbirinin uygulanmasını talep etti. bir kız için oğlu için kaldırılmalıdır.

Savcı, sanığın kendisine isnat edilen suçu işlediğine ve yurt dışına kaçarken yakalandığı yönünde kuvvetli şüphe bulunduğunu belirterek, “evden çıkmama” adı verilen kontrol tedbirinin devamını talep etti. Avukatın ifadesinin ardından mahkeme ara kararını açıklayarak, sanığın denetim kurallarının yani “evden çıkmama” ve “yurtdışına çıkma yasağı”nın devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma 6 Aralık’ta görülecek. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu