Ekonomi

Diamond Sports Amazon yayın anlaşmasını imzaladı, iflastan çıkmayı planlıyor

Sinclair Broadcast Group’un (NASDAQ:SBGI) bir yan kuruluşu olan Diamond Sports Group, bir grup alacaklıyla yaptığı 450 milyon dolarlık finansman anlaşmasıyla desteklenen iflastan çıkma planını açıkladı. Geçen yıl mart ayında iflas başvurusunda bulunan şirket, değerli yayın hakları ve klasik kablolu yayın izleyicisinin azalması nedeniyle zorluklarla karşı karşıya kalmıştı.

Finansal yeniden yapılandırmaya ek olarak Diamond Sports, Amazon.com (NASDAQ: AMZN ile bir yayın anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, Amazon’un Prime Video’sunu, Diamond Sports’un yerel spor kanallarına doğrudan tüketiciye (DTC) akış erişimi isteyen müşteriler için lider platform olarak konumlandırıyor. Kanallar, MLB, NBA ve NHL franchise’ları da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 40’tan fazla büyük spor franchise’ından canlı maçlar ve ilgili içerikler sunuyor.

Alacaklılardan gelen fon, Diamond Sports’un borcunu azaltmak ve şirketin yeniden yapılandırma planını tamamlamaya çalışırken devam eden operasyonlarını desteklemek için tahsis edilecek. Amazon ile ortaklığın, Prime Video abonelerine canlı spor etkinliklerini ve ilgili programları yayınlama olanağı sağlayarak şirketin DTC tekliflerini geliştirmesi bekleniyor.

Ayrıca Diamond Sports, Sinclair Broadcast Group ile, Sinclair’i bölgesel spor ağı işinden uygunsuz bir şekilde 1,5 milyar dolara kadar su çekmekle suçlayan bir davayı da çözdü. Anlaşmanın bir parçası olarak Sinclair, Diamond Sports’a 495 milyon dolar nakit ödeyecek. Sinclair ayrıca Diamond Sports’un yeniden yapılandırılmasına ve Sinclair’in daha geniş operasyonlarından nihai olarak ayrılmasına yardımcı olmak için yönetim ve geçiş hizmetleri sağlamaya devam edecek.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberikizdere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu