Teknoloji

Depremden etkilenen öğrencilere eğitim ve teknoloji desteği

Türk Telekom, Kızılay’ın “100. Yıl Kütüphaneleri” projesi kapsamında lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan gençler başta olmak üzere deprem bölgesindeki öğrencilere teknoloji ve eğitim desteği sağlamaya başladı. Türk Telekom, Kızılay’ın ilkini Hatay’da hayata geçirdiği projeye, iştiraki eğitim teknolojileri şirketi Sebit ile teknoloji ve eğitim desteği sağlayacak.

Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Osmaniye başta olmak üzere depremden etkilenen tüm illerde Şubat ayından itibaren hayata geçirilecek proje kapsamındaki dersliklerde tüm ortaokul ve lise öğrencileri dershanelere hazırlanabilecek. LGS ve YKS ders videoları, deneme sınavları ve analitik sorularla. Sebit’in yapay zeka teknolojisi ile sınavlara hazırlanmak için kişiye özel akıllı çalışma programları sunan Vitamin LGS ve Raunt ürünleri, öğrencilerin ders ve sınav başarılarını artırarak hedeflerine ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Projenin tanıtımı amacıyla Hatay’da düzenlenen etkinliğe Türk Kızılayı Genel Başkanı Prof. Fatma Meriç Yılmaz, deprem bölgesinde eğitimine devam eden 1,5 milyon çocuğun bulunduğunu söyledi. Öğrencilere uygun bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla bu kütüphaneleri açtıklarını belirten Yılmaz, “100. Yıl Kütüphanelerini duyurduğumuzda tüm Türkiye’ye bir davet yapmıştık.

Davetimize icabet eden Türk Telekom ile işbirliği yaptık. Çocuklarımıza keyifli çalışma ortamları yaratmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. “En önemlisi kütüphanelerimiz 44 kişinin oturup çalışabileceği, kaynakları inceleyebileceği, bilgisayarları, yazıcıları ve kaynakları araştırma fırsatları olan sessiz çalışma ortamlarına sahiptir” dedi.

“Herkes için erişilebilir teknoloji”

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal da “Türkiye’ye değer” projeler üreterek herkesin erişebileceği teknoloji için çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Bölgede lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler hazırlıklarını sürdürebilirler. Sebit’in dijital ve basılı eğitim çözümleri ile sınavları. “İlk olarak, Hatay’da başlatılan projenin hem güçlü İnternet altyapımız hem de teknik ekipman ve eğitim materyalleri ile uygulanacağı her eyalette desteğimize devam edeceğiz. lazım” dedi.

haber-ardesen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu