Ekonomi

Çin’in Ezhou Huahu Havalimanı’nın kapasitesi 100.000 tonu aştı

Memurlar, Çin’in orta kesimindeki Hubei eyaletinin Ezhou şehrindeki Ezhou Huahu Havalimanı’ndan Belçika’ya gidecek bir kargo uçağını yüklüyor, 1 Nisan 2023. (Fotoğraf: Hu Tao/Xinhua)

WUHAN, 21 Ekim (Xinhua) — Havaalanından yapılan açıklamaya göre, Çin’in ilk kargo odaklı havalimanı olan Ezhou Huahu Havalimanı’nın kapasitesi 100.000 tonu aştı.

Açıklamada, hava güzergahlarını sürekli artıran ve kargo transfer merkezi gibi yeni altyapıları ekleyen havalimanı için bu rakamın büyük bir adım olduğu belirtildi.

Temmuz 2022’de faaliyete geçen Ezhou Huahu Havalimanı, yoğun kargo trafiği ve bir miktar yolcu trafiğine sahip, kargo odaklı bir merkez havalimanıdır. İlk uluslararası kargo rotası bu Nisan ayında havalimanında açıldı.

Çin’in önde gelen kurye şirketi SF Express’in havacılık kolu olan SF Airlines, Ezhou Huahu Havalimanı’nda daha fazla iç hat rotası konumlandırdı. Ayrıca Ezhou’dan küresel varış noktalarına çok sayıda uluslararası kargo rotası başlattı.

Açıklamaya göre dünyanın önde gelen hava kargo merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Ezhou Huahu Havalimanı, kargo kapasitesini ve operasyonel verimliliğini sürekli geliştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu