Ekonomi

Bitfinex Alpha Raporu’nda Bitcoin’in kısa ve uzun vadeli görünümü değerlendirildi

Investing.com – Bitfinex Alpha Raporu’nda Bitcoin’in halving sonrasında Blockchain dinamiklerinin olumlu yönde ilerlediği belirtildi.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi INVTROZEL1A kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Raporda bir yandan Bitcoin’in borsa çıkışlarının geçen yıl Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktığı üzerinde durulurken diğer yandan uzun vadeli yatırımcıların aktif satış yaptığı üzerinde duruldu. Bitfinex’in 101. Alpha Raporu’nda ayrıca madencilerin azalan blok ödülüne göre yeni bir strateji belirmeye çalıştığından bahsedilirken borsalara gönderilen BTC miktarının azalmaya başladığı belirtildi. Bu durum ise önceden satış veya altyapı geliştirmek amacıyla varlıklarını teminatlandıranların birkaç ay önceden aksiyon almaya başlamış olabileceği şeklinde yorumlandı. Bu nedenle potansiyel satış baskısının halving sırasında bir piyasa şokuna neden olmak yerine daha uzun bir döneme yayıldığı düşünülüyor.

Spot Bitcoin ETF’lerde zayıflama bekleniyor

Bitcoin’de ödül yarılanmasının ardından kripto paranın günlük arz miktarının spot Bitcoin ETF’lerden ortalama günlük 150 milyon dolarlık net girişin aksine günlük bazda 30 ila 40 milyon dolar bandında azalmasının önemli bir arz – talep dengesizliğine neden olacağı vurgulandı.

Bu, fiyat artışı konusunda olumlu olarak kabul edilirken jeopolitik risk artışı, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş beklentisine karşılık kısa vadede bir sorun olarak görülüyor. Bitfinex analistleri, diğer yandan kripto ETF’lerin Ocak ayında onaylanmasının ardından başlayan yüksek miktarlı alımların da önümüzdeki dönemlerde düşmesini bekliyor. Ayrıca son haftalarda spot Bitcoin ETF piyasasında net çıkışların görülmesi, ETF talebinin stabil hale gelmeye başladığına dair bir sinyal olarak görülüyor.

Bitcoin’e yönelik sosyal ilgiyi de ele alan analistler, Google’da “Bitcoin Halving” aramalarının Mayıs 2020 dönemini aştığını söyledi. Bitfinex Alpha Raporu’nda ayrıca sektörün en önemli şirketlerinden biri olan sabit kripto para ihraççısı Tether’in veri, finans, enerji ve eğitim alanlarındaki genişleme planının dikkate değer bir gelişme olduğu vurgulandı. Tether’in bu hamlesi, geleneksel sistemlere meydan okumanın yanında teknolojiyi kullanarak küresel ekonominin güçlenmesine yönelik kapsamlı bir altyapı çözümü olarak görüldü.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

haber-kocarli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu