Haber

Bartın’da marangoz polisleri depremden etkilenen polis birimleri için evler yaptı

Türkiye tarihinin en büyük felaketini yaşadı.

Kahramanmaraş’ta art arda meydana gelen depremler coğrafyanın büyük bir bölümünde etkili oldu.

Depremin etkisiyle 11 il yerle bir oldu.

Bartın Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan 49 yaşındaki polis memurları Nazif Durak ve 47 yaşındaki İsmail Tirli, depremde emniyet müdürlüklerinin hizmetinde kullanılacak konutların yapılması için Ulus ilçesindeki kereste fabrikasında gönüllü olarak çalışmaya başladı. etkilenen bölgeler.

Eserler bölgeye gönderiliyor

Ahşap ve mobilya işinden anlayan polis ekiplerinin katılımıyla hazırlanan 22 metrekarelik konut ve 2 tuvalet Gaziantep Nurdağı Emniyet Müdürlüğü’ne, 10 metrekarelik 2 konut Samandağ Emniyet Müdürlüğü’ne, 10 metrekarelik 4 konut da Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi. Malatya.

Çam ve köknar ağaçlarından yapılmaya devam edilen konutların ihtiyaç duyulan illere gönderileceği belirtildi.

“Kalplere dokunabildiysek ne mutlu bize”

Sivil hayatta ahşap ve mobilya işleri ile uğraştığını söyleyen 22 yaşındaki polis memuru Nazif Durak, şu ifadeleri kullandı:

Polis arkadaşlarımızın, güvenlik birimlerimizin bölgede görev yapabilmesi için prefabrik evler yaparak onları bir damla yağmurdan kurtarabilirsek bizim için kazançlı olur. Bu yüzden elimizden geldiğince bu prefabrikleri yapmaya çalışıyoruz. Kalplere dokunabildiysek ne mutlu bize.

“Polis olmadan önce mobilya ve kereste dükkanlarında çalışıyorduk”

22 yaşındaki polis memuru İsmail Tirli yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Polis olarak mesleğe başlamadan önce mobilya ve kereste atölyelerinde çalıştık. Şimdi emniyet teşkilatımızın öncülüğünde yaptığımız evleri Defne ilçesine göndereceğiz. Bir katkımız olduysa ne mutlu bize.

tuzluca-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu