Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Söke’de Çıkan Orman Yangınına Kısa Sürede Müdahale Etti

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Söke’nin Sazlı Mahallesi’nde çıkan orman yangına kısa sürede müdahale ederek bir felaketin daha önüne geçti. Gelen ihbarı pahalıya mal eden ekipler, hızla ormanlık alana hareket ederek söndürme çalışmalarına başlayarak yangını kontrol altına aldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde, vatandaşları orman yangınlarına karşı duyarlı ve tedbirli olmaya çağırdı.

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte ormanlık alanlarda yangın çıkma ihtimali artarken, bugün ilk orman yangını ihbarı Söke’den geldi. Sazlı Mahallesi’nde çıkış nedeni araştırılan yangına Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi kısa sürede müdahale etti. Dik bir alanda çıkan yangın söndürülürken, itfaiye ekipleri soğutma çalışması başlattı.

Yanan her ağacın yerine yenisinin konulmasının yıllar sürdüğünü hatırlatan Çerçioğlu, “Yangın çıkma ihtimalinin arttığı bu günlerde yangınlara karşı daha tedbirli ve duyarlı olmalıyız. Ormanlık alanlarda çıkan yangınların birçoğu insanlardan kaynaklanmaktadır. Çevremizi korumanın yolu da yangınlardır.” Ormanların yok olmasına karşı daha duyarlı ve tedbirli olunması gerekiyor. Bunu vatandaşlarımızdan özellikle istiyoruz.” sözlerini kullandı. – AYDIN

pasinlerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu