Haber

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

AK Parti Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Lideri Lale Şahin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 88. yılı münasebetiyle açıklama yaptı.

Şahin yaptığı açıklamada, AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana kadınların siyasette, sanatta, akademide, bilimde, teknolojide ve diğer alanlarda aktif rol almasına büyük önem verdiğini kaydetti.

Son 18 yılda kadınların siyaset sahnesinde daha aktif rol alması ve kadın belediye başkanı, kadın milletvekili, kadın vali ve kadın bakan sayısındaki artışın demokrasi adına umut ve memnuniyet verdiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki süreçlerde hem TBMM’de hem de yerel yönetimlerde kadın temsilinin artırılması temennisiyle Türk kadınının seçme ve seçilme hakkının 88. yılını kutluyor, Türkiye’nin kahraman kadınlarını saygıyla anıyoruz. İstiklal uğruna demokrasimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu hakkı veren, kendilerini minnet ve rahmetle anıyor, siyasette kadın oranını artıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ediyoruz. son 20 yılda ve destek sağladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu